• Rezervasyon : 0 532 577 45 93 - 0 252 319 27 72
Bodrum / Akyarlar Hakkında

Bodrum / Akyarlar,

Bodrum ilçesinin güneybatısında, güneye bakan Bodrum Turgutreis arasında, Turgutreis’e biraz daha yakın eski bir balıkçı kasabasıdır. Yolculuk yaparken kıvrımlı  yollarında tepeden göreceğiniz koy manzarası eşsiz güzelliktedir.Küçük de olsa Akyarlar’a uğrayan tekneler için marinası bulunmaktadır.

Akyarlar’ın diğer adı eski Rumca da Kefaluka’dır. Kefaluka, rüzgarların kesiştiği yer demektir. Rüzgarların kesiştiği yer olması bakımından rüzgar sörfü yapmak için idealdir.

Yakın zamana kadar bölgenin asıl geçim kaynağı balıkçılıktı şimdiler de ekonomisi turizme dayalıdır. Xanadu Otel ile Kefaluka Resort Otel, sahil boyunca yöreden lezzetleri bulabileceğiniz restoranlar ile küçük taş pansiyonlar  bulunmaktadır.

Akyarlar, ünlü Forbes dergisine göre, dünyanın en lüks plajına sahiptir. Göl gibi dalgasız olan denizinin bir çok yeri akvaryum kadar temiz ve berraktır.Deniz derinliği sahilden 40 metre mesafeye kadar diz seviyesini  geçmeyecek şekildedir ve çocuklu aileler için idealdir.

Akyarlar’ın en meşhur plajlarından biri de Karaincir plajıdır.İki tarafı tepelerle çevrili olduğu için çok fazla rüzgar almayan, okaliptüs ağaçlarının bulunduğu, 500 metre uzunluğunda tamamen kumdan oluşan (ince kumuna sahip) kumsalı ile Karaincir plajı, yerli ve yabancı turistlerin en popüler plajları arasındadır.

Akyarlar, Bodrum merkeze 21 km, Turgutreis’e 8 km ve Milas-Bodrum Havalimanı‘na 58 km uzaklıktadır.

Bodrum / Akyarlar Hakkında
En İyi Fiyat Garantisi

Web sayfamız üzerinden yaptığınız online rezervasyonlarda en iyi fiyat ve güler yüzlü hizmet garantisi sunuyuoruz.

Modern ve Bakımlı Araçlar

Güvenliğiniz ve konforunuz bizim için çok önemli, tüm araçlarımızın periyodik bakımları tam zamanlı olarak yapılmaktadır.

Müşteri Memnuniyeti

Bugüne kadar transfer hizmeti verdiğimiz 5000+ müşterimiz yanlıyor olamaz, bizi seçmeniz için haklı sebeblerimiz var.